Przeglądasz wpisy w "Poradnik"
Lis
25
2013

Krótki poradnik polerowania ręcznego

Czytelnicy naszego bloga mieli już okazję zapoznać się z poradnikami dotyczącymi polerowania lakieru za pomocą polerek DA oraz rotacyjnych. Jednak co w przypadku, jeśli nie dysponujemy maszyną polerską a mielibyśmy ochotę na poprawienie kondycji lakieru naszego samochodu? Rozwiązaniem jest oczywiście ręczne polerowanie lakieru za pomocą odpowiednich padów i past polerskich.

Kwi
30
2013

Pranie tapicerki samochodowej – opis procesu i kilka wskazówek.

Nieraz sugerowaliście nam, żeby poświęcić więcej miejsca na blogu tematom detailingu wnętrza pojazdów. Dziś idąc za Waszą sugestią prezentujemy obszerny artykuł na temat prania tapicerki samochodowej. Autorem artykułu jest Krzysztof Gajewski z firmy Kanar Customs.

Sty
15
2013

Ile samochodów można wypolerować jednym padem polerskim? …czyli Jura Krakowsko-Częstochowska i hologramy

Inspiracją do dzisiejszego wpisu jest komentarz jednego z czytelników naszego bloga który zapytał: Ile samochodów można wypolerować jednym padem polerskim?

Jak to zwykle w auto-detailingu bywa nie mamy na to pytanie krótkiej odpowiedzi stwierdzającej że jest to jeden, sześć lub dziesięć samochodów. Trwałość gąbek i futer polerskich jest zależna od…

Paź
24
2012

Metoda mycia samochodu na dwa wiadra

Używanie dwóch wiader do mycia samochodów staje się coraz bardziej popularną metodą stosowną przez entuzjastów ich nienagannej kondycji. Do niedawna przygotowując akcesoria do mycia stosowano podział na wiadro do kół i najbardziej brudnych elementów oraz drugie wiadro do mycia reszty wozu. W ostatnich latach detailerzy poszli o krok dalej i zaczęli używać jednego z wiader wyłącznie do płukania gąbki bądź rękawicy z brudu i piachu, a drugiego do nabierania szamponu. Jakie zalety niesie ze sobą taki sposób dbania o delikatny lakier i jaka jest w tym rola innowacyjnych akcesoriów o nazwie Grit Guard?

Paź
3
2012

Czym różnią się woski Collinite: 845 Insulator Wax, 476s Super Double Coat, oraz 915 Marque D’Elegance?

Ten krótki wpis poświęcamy przytoczeniu odpowiedzi prosto ze źródła na jedno z częściej pojawiających się pytań dotyczących produktów marki Collinite…

Lip
26
2012

Miękki lakier wymaga cierpliwości

W jeden z upalnych tygodni czerwca w nasze ręce trafiła czarna Honda Accord. Świadomi, czego możemy się spodziewać po lakierze tego modelu zabraliśmy się do pracy, wiedząc że czeka nas niełatwe zadanie. Lakier miękki „jak masło”, wbrew pozorom może być trudniejszy w doprowadzeniu do stanu idealnego niż ten twardy. Wyzwanie stanowi jego perfekcyjne wykończenie bez pozostawienia hologramów.

Ta krótka relacja z korekty Hondy będzie dobrą okazją, żeby podzielić się doświadczeniami jak dbać o miękki lakier samochodowy i jakich błędów unikać.

Lut
8
2012

Miernik lakieru (miernik grubości powłok)

Ponieważ otrzymujemy od Was wiele pytań odnośnie mierników grubości powłok do zastosowania podczas przeprowadzania korekcji lakieru, postaram się w tym artykule zebrać kilka podstawowych informacji na ten temat.

Gru
13
2011

Który talerz mocujący, jaka gąbka, jakie futro?

Zainspirowani Waszymi pytaniami i prośbami o pomoc w doborze odpowiednich padów polerskich do określonych wymiarów talerzy mocujących, postanowiliśmy stworzyć mini-przewodnik, który mamy nadzieję ułatwi Wam wybór.

Lis
8
2011

Czyszczenie gąbek i futer polerskich

Czyszczenie padów i futer polerskich wydawać się może sprawą prostą. Jest jednak kilka sposobów, aby czynność ta zabierała jak najmniej czasu w trakcie procesu polerowania mechanicznego. Istotne jest również odpowiednie mycie i przechowywanie gąbek oraz futer po pracy.

Sie
5
2011

Deszcze niespokojne

Na pewno większość z Was spotkała się z pojęciem „niewidzialnej wycieraczki”. Efekt ten można otrzymać poprzez zastosowanie odpowiedniego produktu, który przywiera do powierzchni szyby samochodowej i powoduje silny efekt hydrofobowy, perlenie się deszczówki oraz „uciekanie kropelek” podczas jazdy. Zastosowanie niewidzialnej wycieraczki ma swoich zwolenników jak i przeciwników, z pewnością jednak jest to „gadżet” godny przetestowania przez wszystkich ciekawych nowatorskich rozwiązań.

Strony:12»