Przeglądasz wpisy w "Artykuły"
lut
3
2016

California Scents – co tak pachnie?

Oferta wielu producentów daje niemal nieograniczony wybór, od bardziej standardowych jak aromaty kawy lub czekolady, po ekstrema w postaci zapachu…bekonu. Autentyk!
Czym wyróżnia się na tym tle kalifornijski producent?

sty
19
2015

To nadal awangarda czy już czyste szaleństwo?

Lubimy dopieszczone detale, cenimy niekonwencjonalne projekty. Ciekawi nas wielce jak na tym tle przyjmie się niesztampowe rozwiązanie od naszych przyjaciół z Microfiber Madness. Jest to coś, czego jeszcze nie było. Coś co ma równie duże szanse na tytuł innowacji roku jak i klapy dekady. Jak będzie naprawdę, nie dowiemy się zanim nie sprawdzimy. A zapowiada się dość intrygująco, i banalnie zarazem…

lis
25
2013

Krótki poradnik polerowania ręcznego

Czytelnicy naszego bloga mieli już okazję zapoznać się z poradnikami dotyczącymi polerowania lakieru za pomocą polerek DA oraz rotacyjnych. Jednak co w przypadku, jeśli nie dysponujemy maszyną polerską a mielibyśmy ochotę na poprawienie kondycji lakieru naszego samochodu? Rozwiązaniem jest oczywiście ręczne polerowanie lakieru za pomocą odpowiednich padów i past polerskich.

kw.
30
2013

Pranie tapicerki samochodowej – opis procesu i kilka wskazówek.

Nieraz sugerowaliście nam, żeby poświęcić więcej miejsca na blogu tematom detailingu wnętrza pojazdów. Dziś idąc za Waszą sugestią prezentujemy obszerny artykuł na temat prania tapicerki samochodowej. Autorem artykułu jest Krzysztof Gajewski z firmy Kanar Customs.

sty
15
2013

Ile samochodów można wypolerować jednym padem polerskim? …czyli Jura Krakowsko-Częstochowska i hologramy

Inspiracją do dzisiejszego wpisu jest komentarz jednego z czytelników naszego bloga który zapytał: Ile samochodów można wypolerować jednym padem polerskim?

Jak to zwykle w auto-detailingu bywa nie mamy na to pytanie krótkiej odpowiedzi stwierdzającej że jest to jeden, sześć lub dziesięć samochodów. Trwałość gąbek i futer polerskich jest zależna od…

paź
24
2012

Metoda mycia samochodu na dwa wiadra

Używanie dwóch wiader do mycia samochodów staje się coraz bardziej popularną metodą stosowną przez entuzjastów ich nienagannej kondycji. Do niedawna przygotowując akcesoria do mycia stosowano podział na wiadro do kół i najbardziej brudnych elementów oraz drugie wiadro do mycia reszty wozu. W ostatnich latach detailerzy poszli o krok dalej i zaczęli używać jednego z wiader wyłącznie do płukania gąbki bądź rękawicy z brudu i piachu, a drugiego do nabierania szamponu. Jakie zalety niesie ze sobą taki sposób dbania o delikatny lakier i jaka jest w tym rola innowacyjnych akcesoriów o nazwie Grit Guard?

paź
3
2012

Czym różnią się woski Collinite: 845 Insulator Wax, 476s Super Double Coat, oraz 915 Marque D’Elegance?

Ten krótki wpis poświęcamy przytoczeniu odpowiedzi prosto ze źródła na jedno z częściej pojawiających się pytań dotyczących produktów marki Collinite…

wrz
26
2012

Rozstrzygnięcie konkursu

Zmierzając powoli do potwierdzenia prawidłowej odpowiedzi i ogłoszenia zwycięzców…

wrz
11
2012

Konkurs z nagrodami w Detailer.pl !

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie 🙂

Zadanie dotyczy samochodu którym nie tak dawno mieliśmy przyjemność się zająć – pełna relacja już wkrótce na blogu.

Pytanie konkursowe :

Pytamy o markę, model oraz rocznik samochodu ze zdjęcia. Dla ułatwienia…

lip
26
2012

Miękki lakier wymaga cierpliwości

W jeden z upalnych tygodni czerwca w nasze ręce trafiła czarna Honda Accord. Świadomi, czego możemy się spodziewać po lakierze tego modelu zabraliśmy się do pracy, wiedząc że czeka nas niełatwe zadanie. Lakier miękki „jak masło”, wbrew pozorom może być trudniejszy w doprowadzeniu do stanu idealnego niż ten twardy. Wyzwanie stanowi jego perfekcyjne wykończenie bez pozostawienia hologramów.

Ta krótka relacja z korekty Hondy będzie dobrą okazją, żeby podzielić się doświadczeniami jak dbać o miękki lakier samochodowy i jakich błędów unikać.

Strony:123»